implant dis fiyatlari1xbet mobil

Reysaş Yatırımları Hızlandırdı!
Lojistik sektörünün öndemli isimlerinden olan Reysaş'ın gündeminde yatırım ve büyüme var. Geçtiğimiz yıl ciroda %15 büyüme gerçekleştiren şirket, yeni yatırım planlarıyla bu yıl büyümeyi %20'e çıkarmayı hedefliyor. Bu yıl 400 milyon TL'lik yatırım yapacak olan şirket, bu yatırımıyla mevcut filosunu gençleştirecek hem de büyüyecek. Ayrıca gayrimenkul, enerji ve demiryolları yatırımlarına da devam edecek.

Reysaş, bu yıl mevcut kapasitesine ek olarak 450 bin m2 depo inşaatı daha gerçekleştirirken,filosuna ise yaklaşık 150 yeni TIR ekleyecek. Ayrıca 100'ün üzerinde teslimatını öngördüğü demiryolu vagonu ile de demiryolu yatırımı da hızlandıracak.2020'ye kadar ise depo alanın 1 milyon m2 çıkması hedefleniyor.

Reysaş Gayrimenkul Yönetim Kurulu Üyesi Egemen Döven, lojistik sektöründe şirketlerin cirolarının büyümesine karşın kârlılıklarda sıkıntı yaşandığı dile getiriyor.Döven, şunları söylüyor:"Yeşil lojiştik, yenilenen araç filoları, sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurulması için gereken yatırımlar var. Bunların bazıları müşterilere direkt yansıtılamadığı için kârlılıkları düşüyor. Ama Reysaş Lojistik son yedi yılda yoğun olarak yapmış olduğu depo, enerji, taşıt, muayene, yeşil lojistik ve demiryolu taşımalarının da olumlu etkilerini arkasına alarak hem cirosunu büyütüyor hemde kârlılık ve FVAÖK seviyelerini her yıl arttırıyor."

Depo sahipliği konusunda uzak ara lider olduklarını belirten Egemen Döven, yurtdışı demiryolu taşımacılığını aralıksız dokuz yıldır yapan tek şirket olduklarını ifade ederken, yurtiçi kara nakliyesinde ise sektörün en büyük beş oyuncusundan biri oldularını ifade ediyor.