implant dis fiyatlari1xbet mobil

Son 10 yılda depolama ve demiryolu taşımacılığına ağırlık veren ve yatırımlarını bu yönde gerçekleştiren Reysaş, 2014 yılında 575 milyon TL ciro yaparak yüzde 15 büyüdü.

2015 yılı için yüzde 20 büyüme hedefi var. 2015 yılında ise depolama hacmini arttırmak ve çevresel çalışmalara iştirak etmek konusunda ise kararlı. Reysaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rasih Boztepe "Demiryolu taşımacılığında öz mal vagonlarımız üstyapılarımız ve kendi istasyonlarımız ile hizmet veriyoruz. 799 bin metrekare olan depo alanımızı çok yakında 1 milyon metrekareye çıkarmış olacağız. Depolarımızın çatılarına güneş enerjisi ile elektrik üretimi (GES) tesisleri kuruyoruz. Böylece depo işletme maliyetlerimizi düşürürken lojistik sektörüde önemli olan karbon salınımının azaltılmasına da çalışıyoruz. Karayolu taşımacılığında ise motorin yerine doğalgazlı çekici ve kamyonlar kullanıyoruz" diyor.

Yaşanan siyasal olaylarla birlikte ulaştırma alt yapısındaki yetersizlikler, GSYH duyarlılığının yüksek olması, Avrupa pazarlarının yavaşlama eğilimi göstermesi, siyasi ve ekonomik belirsizlikler olarak sektörü tehdit eden önemli unsurlar arasında.Reysaş, bu ve bunun gibi olumsuz faktörlerin etkilerini en aza indirgemek için birçok önlem alıyor. Yurtdışında Avrupa, özellikle de Orta Avrupa'ya demiryolu taşımacılığı yapıyor.Karayolu, demiryolu kombinasyonlu taşımacılık ile müşterilerine rekabetçi maliyetler sağlıyor. Üstelik yurtdışında ki müşterilerinin ithalat ve ihracat gümrük işlerini yaparak tren öncesi veya sonrası ön veya son taşımalarında karayolu taşımacılığı ile çözümler üretiyor