implant dis fiyatlari1xbet mobil

2014 yılında 575 milyon TL ciro ve yaklaşık yüzde 15 büyüme ile kapatan Reysaş Lojistik, 2015 yılında depolama ve demiryolu taşımacılığı alanında yaptığı yatırımlara yaklaşık yüzde  20 büyüme rakamına ulaşmayı hedefliyor.

Lojistik sektörü 2015 yılına nasıl bir giriş yaptı?


Türkiye'de meydana gelen siyasi gelişmeler ve karışıklıklarla birlikte döviz kurundaki dalgalanmalar sektörün zor bir yıl geçirmesine sebep olmuştur. Özellikle Irak ve Suriye'de yaşanan durumlar karayolu taşımacılığında sorunların artmasına sebep olmuştur. Yaşanan önemli sorunlardan birisi de ithalat ihracat dengesizliği ile birlikte buradaki düşüşün yurt dışı taşımalarda oluşturduğu gidiş dönüş dengesizliğidir.

Dünya lojistik sektörünün 2015 yılında 12 trilyon dolarlık bir hacme ulaşması beklenirken, Türkiye lojistik sektörünün de 100 milyar doları aşması öngörülüyordu.Ancak bölgedeki olumsuz gelişmeler, seçimler, yeni hükümet kurulması durağanlığı artıran bir durum oluşturdu Lojistik sektörünün büyüme potansiyelini kullanabilmesi, ulusal ve uluslararası lojistik merkezi haline gelmesini destekleyici çalışmaların artarak devam etmesine bağlıdır.En önemli konulardan biri de 2014 yılı sonunda Gümrük Mevzuatı'nda yapılan değişikliklerin sektörde oluşturacağı etkilerdir.Gümrük Yönetmeliği'nde ve Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Tebliği'nde yapılan değişiklikler 2015 yılında en önemli gündem maddelerinden birtanesidir.